Niezapomniana podróż do Afryki Południowej

Niezapomniana podróż do Afryki Południowej
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Bilety lotnicze (10)Afryka Południowa to szczególne miejsce, gdzie ciągle splatają się losy ciemnoskórych rdzennych mieszkańców i biały potomków kolonizatorów. To także miejsce pełne kontrastów, które trzeba poznać żeby je zrozumieć. Każdy znajdzie coś dla siebie RPA, gdyż oferta turystyczna jest naprawdę bogata, a ukształtowanie terenu i naprawdę długa linia brzegowa sprawia, że można spędzić czas i aktywnie, i leniąc się na plaży. Pełno tu także dzikich zwierząt takich jak lamparty, zebry, słonie, lwy, gepardy. Takie RPA wycieczki bardzo popularne są wśród Europejczyków, którzy chcą poczuć inny klimat i oderwać się od swojej codzienności. O tym jak zwiedzać RPA i na co zwrócić uwagę, przeczytacie poniżej.

Bardzo popularną formą turystyczną w RPA jest safari na sawannie. To tutaj żyją wszelkie egzotyczne zwierzęta, które z łatwością można sfotografować. Safari najlepiej zorganizować zimą, gdyż wtedy jest bardzo sucha i zwierzęta podchodzą do wodopojów. Ogromne wrażenie na wszystkich przyjezdnych robią także Góry Smocze. Jest to pasmo, które przylega do Oceanu Indyjskiego, to tutaj znajduje się enklawa Lesotho i Park Narodowy Drakensberg, który został wpisany na listę UNESCO w 2000 roku.

RPA wycieczki nie mogą obejść się bez porządnego zwiedzania Przylądka Igielnego, czyli najbardziej wysuniętej na południe części Afryki,gdzie przebiega umowna granica między Oceanem Atlantyckim a Oceanem Indyjskim. Jedynym w swoim rodzaju obiektem jest także iSimangaliso Wetland Park, który obejmuje unikalne ekosystemy żyjące obok siebie: jezioro ST. Lucia z rafą koralową, buszweld, podmokły obszar trzcinowy i sawannę.

Wszyscy znamy też z filmów, ze słyszenia Przylądek Dobrej Nadziei. To zakończenie stukilometrowego półwyspu, u jego nasady zlokalizowany jest Kapsztad. To tutaj pierwszy raz widziano Latającego Holendra ? mityczny statek-widmo bez załogi. Co roku Przylądek Dobrej Nadziei przyciąga miliony turystów, bo jest miejscem po prostu uroczym. Zachwycają piaszczyste plaże, tajemnicze groty, w zatokach malowniczo kołyszą się rybackie łodzie.

Nasze pozostałe wpisy o turystyce:

Slowa kluczowe: CPE Gliwice, pantomograf Gliwice, Drepo zadaszenia tarasów, Minikoparka Gorlice, certyfikat flange fitter, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, rozstępy biceps, Szamba Betonowe Piaseczno, Vademecum elektryka SEP, kostka fakturowana producent, żwir siany ostrów

About author

Related Articles